3D Baskı Kendi Banksy Art-Shredder Çerçeve

3D Baskı Kendi Banksy Art-Shredder Çerçeve

Herkesin sevdiği yıkıcı, gizli sokak sanatçısı Banksy, son zamanlarda belki de en büyük dublörüyle oldukça heyecanlandı ve baskılarından biri kabaca bir milyon dolarlık açık artırma sonrasında anlarını kamçıladı. Etkinlik, uluslararası haberleri diğer sanat aktivasyonlarından farklı bir şekilde yaparken, aynı zamanda katılımcıların yüzlerinde belirsiz bir terör ve heyecan karışımı yarattı.

O zamandan beri, Banksy'nin serbest bıraktığı bir avuç parçacığı tarafından beslenen parçalamayı yapan mekanizma hakkında geniş tartışmalar oldu. Makine parçalanmadan yarı yarıya durduğunda arızalandı mı, yoksa plan mıydı? Baskı parçalanmış mıydı yoksa çerçevenin altından geçirilmiş sahte parçalanmış bir versiyon olarak kendini mi attı? Sotheby's, planın satıldığı açık artırma evi miydi?

Bir yapımcı, kendisinin üzerine çıkarıp sakladım konseptini izleyerek, Banksy'nin sanat parçalama çerçevesinin bir kopyasını oluşturmak için kendi üzerine aldı ve tasarım dosyalarınıdiğerlerinden de yapmaları için paylaştı .

Brooklyn merkezli ürün tasarımcısı ve makine mühendisi Dave Buchanan, şunları yazdı : “3d basılmış versiyonumun fikrini buldum ve dairemde bulduğum şeylerle mekanizmayı denedim. Mekanizmadan memnun olduktan sonra, özellikleri anlamak için CAD'e girdim. Sonraki iki günümü (Prusa I3 MK3), başka bir günü değiştiren parçaları harcadım ve Cumartesi gününe kadar video çekiyordum. 

Dave bize “Bir kalem tutabildiğimden beri sanat yaratıyorum” diyor. Sanat ve tasarımı birleştirmeyi çok seviyorum ve bu da bunun için mükemmel bir proje gibi görünüyordu. ”Kavramının klasik bir kağıt para kazanma sihrine dayandığını belirtiyor .

“Banksy'nin bir süredir büyük hayranıyım ve bu onun en son performans sanatını nasıl yarattığını görmek için bir deneydi. Bunun nasıl yapıldığını düşünmüştüm, ama tamamladıktan sonra sanırım parçalanmıştı.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis