Makerlardan İlginç 9 Raspberry Pi Projesi!

Makerlardan İlginç 9 Raspberry Pi Projesi!

Hepimizin içinde çılgın bilim adamları gizli. Raspberry Pi bu kişiliğimizi bulmaya yardımcı oluyor. Raspberry Pi, eğer basit düşünürseniz kod yazma gibi şeylere iter sizi. Ancak bazen işler garipleşiyor. Hem de baya garipleşiyor… Bu yazımızda size en garip 10 Raspberry Pi projesini derledik.

 

Cycle Chaser:Her çocuk bisiklet sürerken arkasından bir şeyin onu kovaladığını hissetmiştir. Siz hissetmediniz mi? Nasıl hissetmezsiniz? Şimdi Cycle Chaseri gözden geçirin. Cycle Chaser bisikletten arkanıza bir animasyon yansıtıyor. Ne kadar hızlı pedal çevirirseniz animasyon o kadar hızlanıyor.

 

 

 

 

 

Python Thermal Printer:Isının gücüne sahipken kim mürekkebe ihtiyaç duyar ki?Girişimci bir baba,Wade Wegner Raspberry’a sahip bir termal yazıcıyı mutfaktaki ailesiyle iletişim kurmak için kullanmış. Tabii ki sizde illaki mutfak terimlerinde kullanmalısınız diye bir şey yok. Günlük konuşmalarda bu projeyi kullanabilirsiniz.

                                                                                                                                 

Bira Klavye:

Biraz Arduino ve Raspberry Pi sayesinde yapamayacağınız bir şey yok. Bir grup geek 40 bira şişesiyle arduino kartı etkinleştirip böyle eğlenceli bir oyun sunmuşlar. Amaç; şişelere dokunarak sizden istenilen şeyi yazmanız.

 

 

Bir Redditci Kullanıcısının Elinde Bitki Yaşamı:

Bir reddit kullanıcısı bitkisini Raspberry Pi’ina bağlamış. Bu Raspberry Pi her gün bir reddit postu yayınlıyor. Üyeler ise o gün için bitkinin sulanıp sulanmamasına oylama ile karar veriyor. İsteğe göre Web cam bağlantısı ile bitkinin ne durumda olduğunu da izleyebiliyorlar.

 

 

 

İnternet Kontrollü Araba Kornası: Bu fikirde bir Reddit üyesinden geliyor. İlginç bir espri anlayışına sahip olan bir üye, kornayı bir arkadaşının odasına bırakıp onu delirtmeyi amaçlayarak bu projeyi meydana getirmiş.

 

 

 

 

 

 

BeetBox: The Beetbox bir müzik enstrümanı, ne zaman bir sebzeye dokunsanız makine bir melodi çıkartıyor. Raspberry Pi burada daha çok sahne arkasında görev alıyor. Sesin çıkmasını sağlıyor.

 

 

 

 

Piyano Basamaklar: Her merdivenin ayrı bir piyano notası çıkardığı bu projeyi duyan herkes orda çalışmak istiyor! Arduino sensörleri okuyor ve Raspberry Pi’a aktarıyor. Raspberry Pi ise sesi çıkartıyor.

 

 

 

Twitter Şeker Robotu: Ne zaman biri size tweet atsa, kendinizi M&M ile ödüllendirin. “Sebebi neydi?” diye soruyorsanız, şu anda öyle soruların pek de zamanı değil. İhtiyacınız olan şeyler Raspberry Pi, servo motor ve M&M ile doldurulmuş eski bir kola şişesi.

 

 

 

 

 

 

 

Raspberry Güvercin Kovucu: Hayır, hayır başlığı yanlış okumadınız. Görünen o ki Buenos Aires’te güvercinler halk için büyük bir sorunmuş, ancak Raspberry Pi ve baykuş sesi ile çözülemeyecek bir şey yok. Çünkü güvercinler korkusuz oldukları kadarda şaşkındırlar.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis