MAKER EĞİTİMİ

Maker eğitiminin amacı çocuklarımızı ezberci eğitim ve test mantığından kurtarmak.
Bakarak değil, yaparak öğrenin diyoruz. Doğru şıkkı görüp işaretlemeyin; doğruyu siz bulun, belki de doğruları siz oluşturun istiyoruz.

Bu amaçla, 7-14 yaş grubu çocuklar için eğitim programları hazırlıyoruz ve eğitimler veriyoruz. Teknolojinin ve Fen Bilimlerinin ilgilendiği her alana dokunabilmek, genç arkadaşlarımızın çeşitli disiplinler hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamak için uğraşıyoruz.

Genç maker adaylarına her alandan farklı eğitimler hazırlıyoruz. Bu eğitimleri konusu ile alakalı bir oyuncak seti ile ilişkilendirerek, çocukların kalbini daha başlarken fethediyoruz. Çeşitli oyunlar ve eğlenceli projeler ile çocuklar eğlenirken öğreniyor.

 

Eğitimleri atölyemizde veriyoruz. Her seviye yaş grubu için farklı amaçlara yönelik atölyeler tasarlıyoruz. Anaokulu çocukları için tamamen oyunsallaştırılmış içerikler, İlkokul ve ortaokul öğrencileri için çeşitli oyuncak setlerinin ve temel malzemelerin bulunacağı atölyeler tasarlıyoruz.

Kısacası kurum olarak sizin ihtiyacınız olacak her şeyi ders içerikleri ile birlikte tasarlıyoruz. Sonrasında bu tasarladığımız atölyeyi her şeyiyle beraber kuruyoruz.

Tasarladığımız bu atölyelerde veya yaratıcı eğitimler verilecek herhangi bir yerde kullanılmak üzere eğitim programları hazırlıyoruz.

Bizim gibi bu işe gönül vermiş makerlar, öğretmenler, mühendisler ve tasarımcılar ve hatta öğrenciler ile fikir alışverişlerinde bulunuyoruz. Bu bağlamda ayrıca hazırladığımız bu eğitim planlarını ve içerikleri insanlara paket olarak sunuyoruz.

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis